O organizatorach

Fundacja Klub Polskiej Lekkiej Atletyki powstała by wspierać i rozwijać w społeczeństwie aktywnośc fizyczną. Dostrzegając rolę sportu i rywalizacji w kształtowaniu postaw społecznych, zwracamy uwagę na to iż sport kwalifikowany, amatorski, ale i dziecięcy czy młodzieżowy kształtuje pozytywne cechy charakteru i osobowości, nie zapominając przy tym o najważniejszym, tj. prozdrowotnym charakterze sportu.

Lekkoatletyka jako królowa sportu jest dla nas dyscypliną wiodącą. Nikogo nie trzeba przekonywać, że konkurencje lekkoatletyczne, czyli biegi, skoki, rzuty, są najbardziej naturalną formą ruchu i stały sie podstawą współzawodnictwa. Wykorzystując doświadczenie i wiedzę w tym obszarze, i dodatkowo wizerunek popularnych sportowców organizujemy wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne. Od kameralnych, lokalnych imprez sportowych po wielkie międzynarodowe widowiska. Starannie i fachowo wraz z dużym osobistym zaangażowaniem całego zespołu fundacji zapewniamy wsparcie organizacyjne i merytoryczne przy organizacji wydarzeń i zajęć sportowych.

Prezesem fundacji jest Artur Partyka – wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż (1996), organizator wielu akcji promocyjnych sportu, takich jak Pedro's Cup , pierwsze pionierskie mitingi lekkoatletyczne w Polsce po roku '90 na poziomie światowym czy Orlikowa Liga Mistrzów w skoku wzwyż oraz udział w pierwszej elitarnej grupie lekkoatletycznej w Polsce - Elite Cafe.